BLOG

Su Arıtma Sistemlerinin Avantajları

Su Arıtmanın Bütçemize Katkısı

Evlerde ve iş yerlerinde genellikle tezgah altı olarak kullanılır, apartman ve fabrikalarda merkezi su arıtma sistemleri kurulur. Su sağlığımız açısından çok faydalıdır ve bolca tüketilmelidir. Yemeklere ve içeceklere şebeke suyu kullanmamamız gerekiyor. Durum böyleyken damacana sular veya 5 10 literlik alınan sular yetemez oluyor.

Yaşam alanlarınızada su arıtma sistemleri kullanarak su içmenin rahatlığına varın. Çok basit hesaplarla su arıtma cihazlarının damacana ve diğer hazır sulara nazaran çok daha az maliyetli olduğunu görebilirsiniz. En az tutardan hesaplayarak ilerleyelim. Günde 10 Litre su satın aldığınızı varsayalım. 10 litre su 5 TL eder. Bir evin aylık su harcaması 150 TL oluyor, suları eve taşımakta cabası.

Şimdi birde su arıtma cihazı aldığınızdaki avantajlarınıza bakalım.
Aylık 150 tl taşıma suya bütçe ayıracağınz yerde su arıtma cihazı kullanmaya başlarsanız 1 seneden daha kısa bir sürede su arıtma cihazı kendini amorti edecektir. Su arıtma cihazı aldıktan sonra sadece 6 ayda bir filtre bakımına ödeme yapıyorsunuz. Yani kısaca su arıtma cihazı kullanmaya başlar başlamaz hem daha sağlıklı hemde daha ucuza su tüketebileceksiniz. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.